Styczeń 25, 2022 Kategoria : Utwory

III Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski na kolędę kaszubską. Nagrodzone utwory

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie zachęca do korzystania z zamieszczonych poniżej utworów nagrodzonych w III Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim na kolędę kaszubską.

Zobacz więcej
Maj 19, 2021 Kategoria : Utwory

Tańce kaszubskie

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej, odpowiadając na zapotrzebowanie w szkołach i wśród zespołów tanecznych - udostępnia do bezpłatnego korzystania w celach edukacyjnych i artystycznych - podkłady dwunastu najpopularniejszych tańców kaszubskich. Przygotowanie aranżacji: Tadeusz Korthals (North Studio w Swarzewie). Konsultacja: Marek Czarnowski. Polecamy również lekturę archiwalnego opracowania Pawła Szefki dotyczącego tańców kaszubskich.

Zobacz więcej
Styczeń 22, 2021 Kategoria : Utwory

Piosenki nagrodzone w Konkursie Kompozytorskim im. Renaty Gleinert na piosenkę kaszubską (2017, 2019 i 2021)

Piosenki nagrodzone w Konkursie Kompozytorskim im. Renaty Gleinert na piosenkę kaszubską (2017, 2019 i 2021).  Zapewniamy nieodpłatne konsultacje językowe.. Zachęcamy do korzystania!

Zobacz więcej
Styczeń 22, 2021 Kategoria : Utwory

Stanisław Kwiatkowski

Utwory religijne Stanisława Kwiatkowskiego na chór mieszany a cappella.

Zobacz więcej
Styczeń 08, 2021 Kategoria : Utwory

II Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski na piosenkę o Wejherowie AD 2020. Nagrodzone utwory

Organizatorzy II Ogólnopolskiego Konkursu na piosenkę o Wejherowie: Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Majkowskiego w Wejherowie oraz  Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie zachęcają do korzystania z nagrodzonych w Konkursie piosenek w roku 2020.

Zobacz więcej
Marzec 27, 2020 Kategoria : Utwory

Nagrodzone utwory w Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim na chóralny utwór pasyjny do tekstu w języku kaszubskim, edycje I-IX (2014-2022)

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie zachęca do korzystania z zamieszczonych poniżej utworów pasyjnych. Zapewniamy nieodpłatne konsultacje językowe. VIII Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski na chóralny utwór pasyjny do tekstu w języku kaszubskim jest realizowany dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Powiatu Wejherowskiego.  

Zobacz więcej
Luty 07, 2020 Kategoria : Utwory

Konkurs na piosenkę o Wejherowie. Nagrodzone utwory

Organizatorzy Konkursu na Piosenkę o Wejherowie: Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Majkowskiego w Wejherowie oraz  Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie zachęcają do korzystania z nagrodzonych w Konkursie piosenek.

Zobacz więcej
Styczeń 22, 2020 Kategoria : Utwory

Kolędy kaszubskie 2020 i 2021

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie udostępnia zainteresowanym do wykorzystanie utwory - kolędy kaszubskie nagrodzone w Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim na Kolędę Kaszubską w latach 2020-2021. Zachęcamy do wykonywania wybranych kolęd podczas koncertów, przeglądów i festiwali. W razie potrzeby dokonania aranżacji innej niż udostępniona - prosimy o mail na dm@muzeum.wejherowo.pl ...

Zobacz więcej