Styczeń 27, 2023 Category : O Muzeum
Zdjęcie do newsa SŁOWO POMORSKI MAGAZYN ARTYSTYCZNY Dostępne bezpłatnie w muzeum!

SŁOWO POMORSKI MAGAZYN ARTYSTYCZNY Dostępne bezpłatnie w muzeum!

W ubiegłym roku na mapie wydawniczej Pomorza pojawił się kwartalnik poświęcony literaturze, sztuce, krytyce artystycznej i życiu społecznemu. „Słowo. Pomorski Magazyn Artystyczny” z pewnością zainteresuje wszystkich, którym bliska jest kultura Pomorza. Za sprawą redaktora naczelnego, Wojciecha Fułka i jego współpracowników oraz dzięki doborowemu gronu autorów czytelnik znajdzie dla siebie na łamach pisma wiele frapujących tematów. Proza, poezja, muzyka, malarstwo, historia, wspomnienia… Wydawcą „Słowa” jest Jacek Borzych – Stowarzyszenie na Rzecz Edukacji Filmowej.

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie jest partnerem wydawnictwa. Odwiedzający Książnicę im prof. Gerarda Labudy i pałac mogą bezpłatnie otrzymać numer 2 i 3/4 „Słowa” z 2022 roku, wkrótce dostępny będzie również numer 1, inauguracyjny. Ponadto bezpłatnie zyskać można publikację tego samego wydawcy poświęconą wybitnemu malarzowi i konserwatorowi zabytków – „Ignacy Klukowski (1908-1978). Pomorzanin z wyboru”.

Miło nam poinformować, że w numerze 3/4 „Słowa” opublikowany został artykuł pracownika muzeum, Piotra Schmandta zatytułowany „Sala Prusińskiego w Wejherowie”, poświęcony miejscu, które za sprawą jego właściciela, Leona Prusińskiego, stanowiło centrum życia kulturalnego Wejherowa.

Zapraszamy!