Czerwiec 23, 2017 Category : Archiwum

Warsztaty ceramiczne czas zacząć! Dofinansowanie dla Muzeum

Niezmiernie miło jest nam ogłosić, iż Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie otrzymało dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 20.000 zł. na realizację projektu pn. „Wokół sama glina. Warsztaty czas zacząć!”.

Celem projektu jest utworzenie pracowni ceramiki w wejherowskim Muzeum oraz organizacja cyklu warsztatów ceramicznych dla dzieci, młodzieży oraz osób starszych.

Dbanie o kaszubską tradycję jest jednym z głównych priorytetów działań Muzeum i dlatego zależy nam na zachowaniu i rozwoju ceramiki jako bardzo istotnego elementu kultury naszego regionu. Ceramika mimo swojej długoletniej tradycji należy do ginących zawodów, dlatego edukując mieszkańców Kaszub i Pomorza zadbamy o zachowanie i rozwój tego rzemiosła, łącząc stare wzory i techniki wykonania z wykorzystaniem nowoczesnej technologii.

Projekt pt. „Wokół sama glina. Warsztaty czas zacząć!” realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Powiatu Wejherowskiego, Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego Oddziału w Wejherowie, Zrzeszenia Prywatnego Handlu i Usług - Biura Rejonowego w Wejherowie oraz środków własnych Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

alt