Październik 07, 2019 Category : Konferencje i seminaria
Zdjęcie do newsa Seminarium Piaśnickie. Zaproszenie

Seminarium Piaśnickie. Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy na seminarium pt. „80 lat po Zbrodni Piaśnickiej: pamięć kulturowa i historyczna. Rozważania duchowe a obecny stan badań naukowych i ustaleń śledczych.”, które odbędzie się w dniu 16.10.2019 roku w godzinach 10.00-14.00 w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko - Pomorskiej w Wejherowie.

Prelegenci:
– dr hab. Monika Tomkiewicz – pracownik naukowy Instytutu Pamięci Narodowej

– ks. prałat Daniel Nowak – kustosz Sanktuarium Piaśnickiego  

 Wydarzenie kierowane jest szczególnie do osób zajmujących się tematyką Piaśnicy i II Wojny Światowej: historyków, przewodników turystycznych, studentów i doktorantów.   Wstęp wolny. 

dr hab. Monika Tomkiewicz - od 2000 r., zatrudniona w gdańskim Oddziale Instytutu Pamięci Narodowej, od 1 października 2019 r. w Instytucie Pamięci Narodowej w Warszawie. Specjalizuje się w historii najnowszej, w szczególności dotyczącej okresu II wojny światowej na Pomorzu i na północno-wschodnich Kresach II RP. Autorka i współautorka 8 monografii oraz kilkudziesięciu artykułów naukowych publikowanych w Polsce, na Litwie i Stanach Zjednoczonych. Od 15 lat prowadzi badania w archiwach niemieckich dotyczące wojennych losów obywateli polskich oraz sprawców dokonywanych w latach 1939-1945 zbrodni. Od kilku lat powoływana jest w charakterze biegłego do sporządzania opinii naukowych na potrzeby różnych instytucji w oparciu o prowadzone kwerendy w archiwach w Niemczech.

szczegóły: www.piasnica-kulturamiejsca.pl

Organizatorzy: Fundacja Sedlaka, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Wejherowie