Sierpień 21, 2023 Category : Koncerty
Zdjęcie do newsa Stowarzyszenie Młodych Artystów Ziemi Wejherowskiej oraz Zespół Wokalny Art’n’Voices zapraszają do Wejherowa na III edycję festiwalu muzycznego ArteFonie – „ObeserwARTorium”, który odbędzie się w dniach 7-10.09.2023 r.

Stowarzyszenie Młodych Artystów Ziemi Wejherowskiej oraz Zespół Wokalny Art’n’Voices zapraszają do Wejherowa na III edycję festiwalu muzycznego ArteFonie – „ObeserwARTorium”, który odbędzie się w dniach 7-10.09.2023 r.

ArteFonie to muzyczny przystanek na mapie północnej Polski. Ideą festiwalu jest prezentacja szerokiego spektrum muzyki klasycznej (i nie tylko), ze szczególnym uwzględnieniem nowych nurtów tego gatunku. Tegoroczna edycja nosi tytuł „ObserwARTorium”. Przestrzeń ArteFonii stanie się obserwatorium – punktem, w którym widoczne będą nowe, wyjątkowe zjawiska na firmamencie współczesnej sztuki.

Festiwal otworzy 7 września koncert zespołu Kropki wykonującego muzykę alternatywną. Artyści zaprezentują autorską mieszankę klasycznych brzmień opartych na połączeniu pianina i kontrabasu z towarzyszeniem elektroniki.

W kolejnych dniach będzie można wysłuchać następujących koncertów:

- „ArteFonie w sferach sacrum. Koncert muzyki kameralnej” (Zespół Wokalny Affectus i Błażej Musiałczyk – organy),

- „ArteFonie – Supernowa. Debiut jazzowy” (Magda Kuraś Quintet).

                                                                                                                                                                        

Kulminacyjnym punktem festiwalu będzie koncert „ArteFonie – Koniunkcja planet”, podczas którego na jednej scenie muzykom z Royal String Quartet towarzyszyć będzie pochodzący z Wejherowa Zespół Wokalny Art’n’Voices. Słuchacze będą mogli zaobserwować połączenie dwóch odmiennych światów – muzyki instrumentalnej w wykonaniu kwartetu smyczkowego oraz współczesnej muzyki wokalnej a cappella.

 

Dodatkowo w ramach festiwalu odbędzie się wystawa prac autorstwa trójmiejskiej artystki - Anny Marii Czai, a najmłodsi będą mogli wziąć udział w pikniku artystycznym zatytułowanym „Art’n’Voices dzieciom” w ogrodzie przy Powiatowej Bibliotece Publicznej.

 

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

 

Festiwal dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka” realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

 

Szczegółowe informacje na temat festiwalu znajdują się na plakacie oraz na stronach: www.artnvoices.art/festiwal-artefonie/, www.facebook.com/ArteFonie-103594345267981.