Czerwiec 20, 2022 Category : Promocje wydawnictw
Zdjęcie do newsa Wydawnictwo świętuje Jubileusz – 30 lat Regionu.

Wydawnictwo świętuje Jubileusz – 30 lat Regionu.

W dniu 10 czerwca 2022 roku w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbył się uroczysty Jubileusz 30-lecia Wydawnictwa „Region”. Wydawnictwo specjalizuje się między innymi w publikacji przewodników turystycznych, map, monografii historycznych czy poezji w języku kaszubskim.

Niewątpliwym sukcesem Wydawnictwa „Region” jest wydany w 1995 roku przewodnik „Kaszuby”. Do tej pory ukazało się już 11 wydań tego przewodnika,
a skala sprzedaży przekroczyła 80 tysięcy egzemplarzy. Zgromadzonych gości przywitał Dyrektor Muzeum, Tomasz Fopke. Wieczór umilił występ dwóch młodych, zdolnych wokalistek; Martyny Mazur i Małgorzaty Prange. Następnie podczas pokazu zdjęć z 30-letniej historii „Regionu”, mogliśmy wysłuchać ciekawej rozmowy Andrzeja Buslera z Jarosławem Ellwartem, właścicielem gdyńskiego wydawnictwa. Jubilat otrzymał wiele gratulacji i słów uznania, m.in. od Wicestarosty wejherowskiego – Jacka Thiela. Po wykonaniu wspólnego zdjęcia, uczestnicy spotkania otrzymali zbiór drabbli literackich napisanych specjalnie dla „Regionu” przez licznych autorów.

Tekst: Agnieszka Klimaszewska

Zdjęcia: Leszek Spigarski