Kwiecień 08, 2022 Category : Konkursy
Zdjęcie do newsa Rozstrzygnięcie IX Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego na chóralny utwór pasyjny do tekstu w języku kaszubskim.

Rozstrzygnięcie IX Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego na chóralny utwór pasyjny do tekstu w języku kaszubskim.

02 kwietnia 2022 roku w kościele pw. św. Wojciecha w Kielnie odbyła się gala finałowa „XIV Pomorskiego Festiwalu Pieśni Wielkopostnej w Kielnie”, podczas której wręczono nagrody laureatom „IX Ogólnopolskiego Konkursu Kompozytorskiego na chóralny utwór pasyjny do tekstu w języku kaszubskim” organizowanego przez Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. W tej edycji konkursu kompozycje były tworzone do słów z Ewangelii św. Marka, którą z greki na język kaszubski przełożył o. prof. Adam Ryszard Sikora: „Òbloklë Gò w pùrpùrã, a na głowã Mù wcësnãlë wińc ùplotłi z drżónu i zaczãlë Gò pòzdrawiac: „Witôjże, królu żëdowsczi!”

Do konkursu przystąpiło 10. kompozytorów z całej Polski, których prace oceniało Jury w składzie:

- prof. dr hab. Marek Rocławski - przewodniczący komisji,

- dr hab. Witosława Frankowska,

- dr Tomasz Chyła,

Laureatami zostali:

Maciej Borowicz z Gdańska - I miejsce - (2000 zł)

Magdalena Garbecka z Elbląga - II miejsce - (1500 zł)

Mariusz Kozieł z Katowic - III miejsce - (1000 zł)

Wiesław Tyszer z Wejherowa - wyróżnienie - (500 zł)

Nagrody zwycięzcom wręczyła Starosta Wejherowski Gabriela Lisius.
 

Nagrodzone utwory dostępne są pod linkiem:

https://www.muzeum.wejherowo.pl/d/zbiory-w-internecie/utwory/nagrodzone-utwory-w-ogolnopolskim-konkursie-kompozytorskim-na-choralny-utwor-pasyjny-do-tekstu-w-jez/?cat=56

 

IX Ogólnopolski Konkurs Kompozytorski na chóralny utwór pasyjny do tekstu w języku kaszubskim jest dofinansowany ze środków dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz ze Starostwa Powiatu Wejherowskiego.

 

Zdjęcie: profil facebook Powiatu Wejherowskiego