Luty 16, 2022 Category : Wystawy
Zdjęcie do newsa Przestrzeń sztuki. Wystawa w podziemiach

Przestrzeń sztuki. Wystawa w podziemiach

W dniu 4 lutego  br. w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbył się wernisaż wystawy pt. „Sztuka przestrzeni / przestrzeń sztuki autorstwa Adriany Majdzińskiej i Czesława Podleśnego. Z przyczyn zdrowotnych artyści nie mogli wziąć bezpośredniego udziału w uroczystości, udało się jednak przeprowadzić rozmowę online. Artyści opowiedzieli o swojej twórczości zgromadzonym gościom spotkania.

Adriana Majdzińska jest rzeźbiarką, zajmuje się również rysunkiem, działaniami artystycznymi oraz inicjatywami społecznymi. Jest absolwentką wydziału Rzeźby ASP w Gdańsku. W twórczości interesuje ją forma przestrzenna w klasycznym rozumieniu. Pracuje głównie w drewnie, ale stosuje również metal, kamień, beton czy ceramikę. Operuje prostymi, syntetycznymi formami nadając im znaczenie symbolu. Do tej pory swoje prace prezentowała na kilkunastu wystawach indywidualnych i ponad sześćdziesięciu wystawach zbiorowych. Zainteresowania muzyczne rozwija współpracując z trójmiejskimi zespołami.

Dr Czesław Podleśny rzeźbiarz, rysownik, malarz i poeta. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od trzydziestu czterech lat prezentuje swoje prace na międzynarodowym rynku sztuki. Poza dziesiątkami wystaw indywidualnych brał udział również w ponad stu wystawach zbiorowych. Jest uczestnikiem międzynarodowych sympozjów artystycznych. Twórca happenigów artystycznych..

Spotkanie zorganizował Spichlerz Sztuki Wejherowo we współpracy z naszym muzeum. Wernisaż uświetnił akcent muzyczny w wykonaniu pianisty Piotra Pobłockiego. Koordynatorem wydarzenia z ramienia muzeum była Anna Kąkol.

Wystawę można zwiedzać w podziemiach pałacu przy ul. Zamkowej 2a do końca lutego br.

 

Polecamy relację z wernisażu przygotowaną przez Twoją Telewizję Morską:  https://telewizjattm.pl/dzien/2022-02-07/58010-sztuka-w-podziemiach-palacu.html?play=on