Styczeń 12, 2024 Category : Komunikaty

malarstwo olejne i grafika

autorstwa

Anny Baranowskiej

Wystawa jest prezentowana w siedzibie Muzeum, przy ul. Zamkowej 2a.

Zapraszamy do oglądania w dniach: poniedziałek - piątek: 9.00 - 15.00 oraz w wybrane soboty – sprawdź na naszej stronie: https://www.muzeum.wejherowo.pl/kontakt -> godziny otwarcia

Anna Baranowska

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Tytuł magistra sztuki uzyskała pod kierunkiem prof. Andrzeja Dyakowskiego. Uprawia malarstwo i grafikę warsztatową. W swoich pracach sięga po wzorce z teatru tańca, czaturangi (szachy) i op-artu.

Podstawowym tematem jej obrazów i grafik jest figura kobiety i kwadrat, dużo kwadratów, można by powiedzieć nierozłączny duet.

W oparciu o te dwa elementy tworzy kompozycje w formie realistycznej lub abstrakcyjnej, w której przewodzi kontrast, multiplikacja, reguła, zaś dynamiczne zestawienie kolorystyczne, nasycenie myślą i emocją są pismem i mową artystki.

Artystka jest członkiem ZPAP oddział w Gdańsku i Gdańskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuki. Uczestniczka wystaw poplenerowych w kraju i za granicą, ma na swoim koncie wystawy indywidualne i wiele zbiorowych. Prace Anny Baranowskiej trafiły do wielu wspaniałych miłośników sztuki w Polsce i poza jej granicami.