Marzec 14, 2023 Category : Komunikaty
Zdjęcie do newsa Maraton Pieśni Kaszubskiej. 18 marca wspólnie zaśpiewamy po kaszubsku!

Maraton Pieśni Kaszubskiej. 18 marca wspólnie zaśpiewamy po kaszubsku!

Z przyczyn niezależnych od organizatora nastąpiła zmiana godziny rozpoczęcia wydarzenia. Zapraszamy na godz. 15:00.

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie, Chór Męski "Harmonia" z Wejherowa, Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Wejherowie wraz z Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej zapraszają społeczność zrzeszoną oraz sympatyków języka i kultury kaszubskiej na „Maraton Pieśni Kaszubskiej”, wpisujący się w obchody „Dnia Jednotë Kaszëbów”.

Kiedy? 18 marca 2023 r. (sobota), godz. 15.00
Gdzie? Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej przy ul. Zamkowej 2a, Wejherowo

Wspólne muzykowanie poprowadzą: Weronika Korthals oraz Tomasz Fopke.

Do śpiewu wykorzystamy „Kaszubski Śpiewnik Domowy” pod red. Witosławy Frankowskiej.

Wydarzenie objęte jest honorowym patronatem prezesa Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego – Jana Wyrowińskiego oraz Starosty Wejherowskiego – dr Gabrieli Lisius.