Grudzień 15, 2021 Category : Promocje wydawnictw
Zdjęcie do newsa Gôdczi wùje Léòna II. Nowość wydawnicza

Gôdczi wùje Léòna II. Nowość wydawnicza

Nakładem Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej ukazała się publikacja Gôdczi wùje Léòna dzél II i jiné dokazë. Jest to druga książka z zebranymi felietonami i opowieściami Jerzego Hoppe, które wcześniej drukowane były m.in. w piśmie „Rëmskô Klëka”. Autor, nauczyciel, pisarz i działacz ZKP całe życie związany był z Rumią.

Tematyka tekstów jest bardzo różnorodna – Wùja Léòn gôdô o polityce, zdrowiu, handlu, rodzinie, pracy… A gôdô często w sposób żartobliwy i prześmiewczy, czyli tak jak Kaszubi lubią – często z humorem i pewnym dystansem podchodzący  do otaczającego ich świata pełnego poważnych tematów.

Redakcji i korekty tekstów dokonali: Mateusz Klebba, Gracjan Fopke, Karolina Serkowska- Sieciechowska. Autorem okładki jest znany malarz, przyjaciel autora, Ireneusz Leśniak.

Wydanie Gôdków wsparły: Miasto Rumia, rumski oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, Spółdzielnia Mieszkaniowa Janowo, Piekarnia „Skierka”, Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi oraz Miejski Dom Kultury w Rumi.

Książka do nabycia w Książnicy prof. G. Labudy.

Tekst: Iwona Stenka