Maj 16, 2019 Category : Komunikaty
Zdjęcie do newsa 80-tka Aleksandry Baliszewskiej-Walickiej. Jubileusz w Muzeum

80-tka Aleksandry Baliszewskiej-Walickiej. Jubileusz w Muzeum

7 maja 2019 roku  Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie miał miejsce doniosły jubileusz 80-tych urodzin Pani Aleksandry Baliszewskiej-Walickiej. Po powitaniu słowo o Artystce wygłosiła Justyna Grabowska. Głos zabrała także sama Artystka, opowiadając m.in. o swoim wujku Leonie Prusińskim, a także o swojej pierwszej pracy w Teatrze Wybrzeże po skończeniu studiów na Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Na specjalne życzenie Jubilatki Dyrektor Muzeum wykonał dwie pieśni w języku kaszubskim, po czym wszyscy zgromadzeni goście zaśpiewali dla Pani Aleksandry Sto lat…  Wśród gości nie zabrakło Pani dr Gabrieli Lisius - Starosty Wejherowskiego, która zabrała głos w imieniu zgromadzonych. Wieczór zakończyła konsumpcja urodzinowego  tortu.