Kwiecień 14, 2016 Category : Archiwum

Odeszła Barbara Wojewódka. Pożegnanie

Z wielkim smutkiem, żalem i niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej koleżanki Barbary Wojewódki – muzealnika i zarazem wieloletniego nauczyciela j. polskiego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie.

Z Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie związana była z przerwami od 1974 r. To tu, z wielkim pietyzmem opracowywała zbiory, przede wszystkim spuścizny literackie znanych pomorskich autorów. Do Jej dorobku należą cenne publikacje pt. Spuścizna Franciszka Fenikowskiego w zbiorach Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, (2002 r.), Osioł nie jest osłem-Asinara Franciszka Fenikowskiego, (1997 r.) czy niedawno opublikowany (2015 r.) obszerny Inwentarz spuścizny Izabelli Trojanowskiej.

Czekały Basiu na Ciebie kolejne archiwalia i muzealia do opracowania. Widać w niebie pilniej Ciebie potrzebowali do inwentaryzowania niebiańskich zasobów, skoro tak nagle Tam Ciebie powołano.

Pogrążeni w żalu składamy kondolencje rodzinie śp. Barbary Wojewódki.

Pracownicy Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie