Październik 02, 2019 Category : Wystawy
Zdjęcie do newsa Wernisaż wystawy Longiny Wysockiej. Relacja

Wernisaż wystawy Longiny Wysockiej. Relacja

Dnia 30 września bieżącego roku, w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko- Pomorskiej w Wejherowie, w ramach XV Dni Kultury Powiatu Wejherowskiego odbył się wernisaż wystawy malarskiej Longiny Wysockiej, pt.,,Dla przyjaciół’’. Na uroczystości obecni byli m.in. Starosta Wejherowski dr Gabriela Lisius oraz Wicestarosta Jacek Thiel. Spotkanie uświetnił koncert skrzypcowy Michała Cieśluka. Pani Longina jest prezesem Stowarzyszenia Artystów Plastyków ,,Pasja’’. Maluje różnymi technikami: akwarelami, pastelami, olejami. Swoje prace wystawia w kraju i zagranicą. Na wystawie można podziwiać m.in. portrety bliskich i znajomych autorki, obrazy o tematyce jesiennej oraz morskiej. Zachęcamy do oglądania wystawy w siedzibie Muzeum, dostępna będzie do końca br.

Tekst: is, tf

Zdjęcia: Iwona Stenka