Sierpień 11, 2020 Category : Konkurs Literacki im. Jana Trepczyka

Napisz tekst piosenki dla dzieci. Konkurs im. Jana Trepczyka

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie zaprasza osoby dorosłe tworzące w języku kaszubskim do udziału w III Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Jana Trepczyka na tekst piosenki dla dzieci w języku kaszubskim.

Celem konkursu jest wzbogacenie i rozwój kultury kaszubskiej, przybliżenie kultury i języka kaszubskiego szerszemu gronu odbiorców, aktywizacja osób posługujących się językiem kaszubskim, wreszcie wyłonienie utalentowanych autorów tekstów piosenek.

Nadesłane teksty zostaną wykorzystane przez kompozytorów w roku przyszłym w Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim im. Renaty Gleinert na piosenkę w języku kaszubskim. Po wypełnieniu puli utworów planowane jest wydanie śpiewnika.

Na zwycięzców oczekują nagrody finansowe.

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu.

Wszystkim zainteresowanym udziałem w konkursie życzymy wielu inspiracji jak również zapału twórczego i oczekujemy na owoce Państwa przemyśleń do dnia 04 września 2020 r.

III Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Jana Trepczyka na tekst piosenki w języku kaszubskim jest realizowany dzięki dotacji Powiatu Wejherowskiego oraz wsparciu Nadleśnictwa Strzebielino z siedzibą w Luzinie.

Rôczimë do pisaniô – dzôtczi na to żdają!

Pliki do pobrania