Maj 09, 2019 Category : Koncerty

Mùzykańcë, grôjta! LX Spotkania z muzyką Kaszub.

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie

serdecznie zaprasza na

LX koncert z cyklu „Spotkania z muzyką Kaszub”

pt.

 

Mùzykańcë, grôjta!

 

 

Wykonawcy:

 

Zespół ZAGAN ACOUSTIC

w składzie:

Dawid Głowacki – klarnet

Joachim Łuczak – skrzypce

Jarosław Stokowski – kontrabas

Paweł Zagańczyk – akordeon

 

Agata Chomicz – śpiew, taniec

 

Witosława Frankowska – słowo o muzyce

 

Koncert odbędzie się 17 maja 2019 roku o godz. 18.00

w siedzibie Muzeum przy ul. Zamkowej 2A

 

Zagan Acoustic to zespół wykonujący muzykę z pogranicza awangardy, jazzu i folku. Wyróżnikiem formacji jest wyraziste brzmienie, wirtuozeria i … humor. Zespół od ponad 10 lat koncertuje na estradach Polski i Europy, każdorazowo spotykając się z aplauzem publiczności. Współpracuje z wieloma polskimi filharmoniami (Polska Filharmonia Bałtycka, Polska Filharmonia Kameralna Sopot, Filharmonia Łódzka, Szczecińska, Dolnośląska). Bazę repertuarową zespołu stanowią kompozycje autorskie, nierzadko wykonywane również z towarzyszeniem orkiestry kameralnej. W dorobku fonograficznym zespołu znajdują się płyty: Tribute to Edith Piaf, 3:1, Romanse rosyjskie, Folk&Roll, Dzysô takô móda je (wraz z chórem „Discantus”). Zespół otrzymał specjalne wyróżnienie za kunszt wykonawczy podczas XVIII Konkursu Muzyki Folkowej Polskiego Radia „Nowa Tradycja”. 

Agata Chomicz – tegoroczna absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie śpiewu solowego prof. zw. dr hab. Bożeny Harasimowicz. Od początku studiów związana jako solistka i tancerka z Zespołem Pieśni i Tańca „Jantar” przy Uniwersytecie Gdańskim.

 

 

Wstęp wolny!

ZAPRASZAMY!

Koncert dofinansowano ze środków przyznanych przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Powiat Wejherowski.