Lipiec 01, 2022 Category : Wystawy
Zdjęcie do newsa STAN RZECZY. Nowa wystawa w podziemiach

STAN RZECZY. Nowa wystawa w podziemiach

Starosta Wejherowski

dr Gabriela Lisius,

 

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki

Kaszubsko-Pomorskiej

w Wejherowie

 

oraz

Spichlerz Sztuki Wejherowo

 

serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy

rzeźb autorstwa Marka Elsnera

 

STAN RZECZY

 

Spotkanie odbędzie się

9.07.2022 r. (sobota) o godz. 18.00

w siedzibie Muzeum przy ul. Zamkowej 2a.

 

 

Marek Elsner

Urodzony w 1982r. w Gorzowie Wlkp., Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Gorzowie Wlkp. Ukończył studia na Wydziale Rzeźby (obecnie Wydział Rzeźby i Intermediów) na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom w pracowni prof. Sławoja Ostrowskiego w 2008 roku, aneks w pracowni Ceramiki Artystycznej.

Zawodowo związany z ASP w Gdańsku. Pracuje jako asystent w Pracowni Medalierstwa i Małych Form Rzeźbiarskich na Wydziale Rzeźby i Intermediów.

Uczestnik wielu plenerów, indywidualnych i zbiorowych wystaw, projektów artystycznych w kraju i zagranicą. Laureat Stypendium Artystycznego Miasta Sopotu 2022. Finalista III Triennale Sztuki Pomorskiej w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie w 2019r. Dwukrotny laureat „Stypendium Twórczego Marszałka Województwa Pomorskiego w 2011 i 2016r.”. Dwukrotny laureat „Stypendium Artystycznego i Twórczego Prezydenta Miasta Gorzowa w 2006

i 2008r.”

 

Artysta o sobie:

„Działam głownie w obrębie rzeźby i ceramiki artystycznej. Tworzę formy organiczne jak i mocno związane z człowiekiem. Inspiracji dostarcza mi obserwacja ludzkich zachowań względem drugiej jednostki. Zajmuję się figuracją, abstrakcją jak i tworzeniem obiektów krytycznych. Interesuję się asamblażem i rysunkiem. Moje rozważania w dziedzinie sztuki opierają się na trzech osiach: człowiek - natura – obiekt. Pracuję w rożnych materiałach i skali. Ważny jest dla mnie zarówno dobry warsztat jak i przekaz prac.”

 

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Pliki do pobrania