Luty 05, 2019 Category : Wystawy

Rodzina to sztuka. Zaproszenie na wystawę

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie zaprasza na wernisaż wystawy pt. Rodzina to sztuka Anny Lewalskiej (córki), Piotra Klejbora (syna) oraz Tadeusza Klejbora (ojca), który odbędzie się 6 lutego (środa) 2019 r. o godz. 17:00 w siedzibie Muzeum przy ulicy Zamkowej 2a

 

Na ekspozycji będzie można podziwiać prace trzech Twórców. Panią Annę oraz Panów Tadeusza i Piotra prócz więzów krwi łączy mobilizująca do działania wrażliwość oraz chęć artystycznej wypowiedzi. Każdy z Twórców prezentuje inny rodzaj sztuki, każdy posługuje się też inną, swoistą techniką.

 

Anna Lewalska z domu Klejbor, mieszkanka Wejherowa. Absolwentka Studiów Edukacji w zakresie Sztuk Plastycznych przy Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Stosuje różnorodne techniki artystycznego wyrazu, m.in. tradycyjne malarstwo czy rysunek. Brała udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych.

 

Piotr Klejbor z zawodu kucharz, mieszkaniec Rumi. Od wielu lat tworzy autorską techniką polegającą na wycinaniu i przyklejaniu na deski elementów z cienkiej kory drzew o różnym zabarwieniu. Na początku koncentrował się na przedstawianiu pojedynczych obiektów, dziś wykleja duże panoramiczne krajobrazy, głównie architektoniczne.

 

Tadeusz Klejbor pochodzi z pięknych i malowniczych Borów Tucholskich. Obecnie mieszka w Rumi. Jego hobby sięga lat 80, kiedy to podczas częstych wyjazdów z rodziną w polskie góry zaczął zbierać korzenie. Fantazyjne, nieregularne kształty fragmentów drzew zainspirowały Artystę do tego stopnia, że zaczął z nich formować postaci ludzi czy zwierząt.

 

Wystawę można podziwiać w siedzibie wejherowskiego Muzeum do 10 marca br.

Koordynatorem muzealnym projektu jest Beata Humeniuk-Czech.

Tekst: BH-Cz