Listopad 17, 2020 Category : Komunikaty

Przypominamy o konkursie Méster Bëlnégò Czëtaniô

Do końca listopada czekamy na zgłoszenia i nagrane prezentacje w ramach tegorocznej edycji konkursu „Méster Bëlnégò Czëtaniô”. Przypominamy, że w tym roku, ze względu na pandemię, nie zostaną przeprowadzone etapy szkolne, gminne i powiatowe. Wszystkich uczestników prosimy o przesłanie plików video z nagraną prezentacją konkursową. Listę lektur dla poszczególnych kategorii wiekowych znajdziecie Państwo w Regulaminie, jaki jest dołączony do tej informacji wraz z kartami zgłoszeniowymi.

Spośród wszystkich dostarczonych nagrań Komisja Konkursowa wyłoni kilkudziesięciu finalistów, którzy będą rywalizować – już „na żywo” – w siedzibie naszego Muzeum w wielkim finale. O terminie tego finału poinformujemy później, gdyż będzie to zależne od sytuacji związanej z koronawirusem.

W związku z dużą liczbą pytań dotyczących sposobu przesyłania nagranych filmików i zgłoszeń, informujemy, że proponujemy przesyłanie ich za pomocą wetransfer.com na adres: dlpm@muzeum.wejherowo.pl. Jeśli nie wiecie Państwo, w jaki sposób to zrobić, łatwo znajdziecie podpowiedzi w internecie. Można np. obejrzeć film instruktażowy na stronie: https://www.youtube.com/watch?v=V4VWhPWoVTI.

Dopuszczamy również  inne możliwości dostarczenia nam plików, włącznie z osobistym zostawieniem płyty z nagraniem oraz zgłoszenia w siedzibie Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Niezależnie od metody dostarczania plików, pamiętajmy o ich podpisywaniu (najlepiej imieniem i nazwiskiem uczestnika).

W związku z licznymi pytaniami opiekunów uczestników startujących w kategoriach kl. I-III oraz kl. IV-VI szkół podstawowych, informujemy, że nagrania w tych kategoriach można zakończyć po 10 minutach, nawet jeśli dziecko nie przeczyta w tym czasie całego fragmentu lektury wskazanego w Regulaminie. Nie będzie to miało wpływu na ocenę jury.

Wszelkie pytania w sprawie konkursu „Méster Bëlnégò Czëtaniô” prosimy kierować do Dariusza Majkowskiego (nr tel. 609 763 757, adres mailowy: dlpm@muzeum.wejherowo.pl).