Lipiec 02, 2021 Category : Wystawy
Zdjęcie do newsa Ostatnia szansa aby zwiedzić. ORGANICZNOŚĆ

Ostatnia szansa aby zwiedzić. ORGANICZNOŚĆ

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie zachęca do zwiedzania wystawy malarstwa pt. „ORGANICZNOŚĆ” autorstwa Marty Papierowskiej – wystawa czynna do 4 lipca!

 

Marta Papierowska - absolwentka Malarstwa i Edukacji Artystycznej na Gdańskim ASP oraz PSP w Gdyni Orłowie. Prowadzi pracownię plastyczną, w której realizuje swoje pomysły, głównie poprzez malarstwo olejne, grafikę warsztatową i rysunek. Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Jest laureatką konkursów graficznych, animacyjnych i malarskiego konkursu „Barwy Morza”. Współorganizatorka Spichlerza Sztuki Wejherowo i właścicielka Galerii Sztuki w Oknie. 

 

Autorka o swoich pracach:

„Do moich prac wdziera się organiczność zwierzęca i roślinna. Interesuje mnie materia widziana pod mikroskopem, w przybliżeniu, przybiera wtedy kosmiczne formy, niesamowite kolory i soczystą świetlistość. Oddanie jej charakteru na płaskim papierze lub płótnie stanowi dla mnie wyzwanie, a sensualne doświadczanie malowanego materiału sprawia uczucie pełnego przeżywania pracy.”