Luty 24, 2021 Category : Komunikaty
Zdjęcie do newsa Muzeum ze zdalną gościną w KLO

Muzeum ze zdalną gościną w KLO

Mùzeùm z daleczną gòscëną w KLO!

W piątk 8 gromicznika, Mateùsz Klebba z Mùzeùm Kaszëbskò-Pòmòrsczi Pismieniznë i Mùzyczi we Wejrowie, béł gòscã na ùczbie kaszëbsczégò jãzëka w klase 2B Kaszëbsczégò Òglowòsztôłcącégò Liceùm wew Brusach. Bëła to bëlnô leżnosc do gôdczi ò przërechtowanim do maturë, wëzwëskanim kaszëbsczégò òb dzéń a téż biôtce ze stereotipama. Piãkno dzãkùjemë wastnie Felicje Bôsce-Bòrzëszkòwsczi za rôczbã do swòji "zalë". Baro ceszi nas zajinteresowanié młodzëznë KÒL kaszëbizną a chãc do dalszi wespółrobòtë w z najim Mùzeùm.

Muzeum ze zdalną gościną w KLO

W piątek 8 lutego pracownik Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, Mateusz Klebba, był gościem na lekcji języka kaszubskiego w klasie 2B Kaszubskiego Liceum Ogólnokształcącego w Brusach. Była to wspaniała okazja do rozmowy o przygotowaniach do matury, wykorzystaniu języka kaszubskiego na co dzień oraz walce ze stereotypami. Pięknie dziękujemy pani Felicji Basce-Borzyszkowskiej za zaproszenie do swojej "klasy". Bardzo cieszy nas zainteresowanie uczniów KLO kaszubszczyzną oraz deklaracja do dalszej współpracy z naszym Muzeum.