Kwiecień 30, 2020 Category : Komunikaty

Muzeum w Wejherowie od 4 maja 2020 roku. Komunikat

Szanowni Państwo,

w związku z zaleceniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dotyczącym stopniowego otwierania muzeów z dniem 4 maja 2020 roku oraz po dokonaniu uzgodnień z organami prowadzącymi naszą instytucję, tj. samorządami: Powiatu Wejherowskiego i Województwa Pomorskiego a także po uzyskaniu zgody dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wejherowie, oświadczam, co następuje:

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie nadal pozostaje w stanie ograniczenia działalności wprowadzonym Zarządzeniem Dyrektora MPiMK-P z dnia 23 marca br.: https://www.muzeum.wejherowo.pl/d/aktualnosci/komunikaty/uwaga-nowe-zarzadzenie-w-sprawie-koronawirusa/?cat=36

Dopuszcza się, w indywidualnych przypadkach, przy zachowaniu obowiązujących, niezbędnych środków ostrożności, po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym wizyty – korzystanie ze zbiorów oraz wystaw stacjonarnych muzeum.

W trosce o Państwa zdrowie, wobec wciąż niepewnej sytuacji epidemicznej zaleca się wszelako korzystanie z udostępnianych codziennie przez muzeum materiałów drogą internetową, w tym także Archiwum Wystaw z lat 2015-2020, które sukcesywnie oddajemy do Państwa dyspozycji w cyberprzestrzeni.

Z życzeniami zdrowia

Tomasz Fopke