Maj 27, 2021 Category : Wystawy
Zdjęcie do newsa Muzeum otwarte! Wystawa Marty Papierowskiej

Muzeum otwarte! Wystawa Marty Papierowskiej

Starosta Wejherowski dr Gabriela Lisius

oraz

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie

serdecznie zapraszają

do zwiedzania

 wystawy malarstwa pt.

„ORGANICZNOŚĆ”

autorstwa Marty Papierowskiej

 

Niniejszym informujemy, że w trosce o bezpieczeństwo naszych Klientów, zamiast tradycyjnej Nocy Muzeum wprowadziliśmy Majowe Popołudnia Muzealne. W ramach MPM w poniedziałki i środy do końca maja br. można darmowo zwiedzać muzeum od godz. 16.00 do 21.00 (po uprzednim telefonicznym umówieniu). W poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i piątki - w godzinach pracy Muzeum – odpłatnie. Zwiedzanie odbywa się z zachowaniem obowiązujących zasad reżimu sanitarnego.

 

 

Marta Papierowska - absolwentka Malarstwa i Edukacji Artystycznej na Gdańskim ASP oraz PSP w Gdyni Orłowie. Prowadzi pracownię plastyczną, w której realizuje swoje pomysły, głównie poprzez malarstwo olejne, grafikę warsztatową i rysunek. Uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Jest laureatką konkursów graficznych, animacyjnych i malarskiego konkursu „Barwy Morza”. Współorganizatorka Spichlerza Sztuki Wejherowo i właścicielka Galerii Sztuki w Oknie. 

 

Autorka o swoich pracach:

„Do moich prac wdziera się organiczność zwierzęca i roślinna. Interesuje mnie materia widziana pod mikroskopem, w przybliżeniu, przybiera wtedy kosmiczne formy, niesamowite kolory i soczystą świetlistość. Oddanie jej charakteru na płaskim papierze lub płótnie stanowi dla mnie wyzwanie, a sensualne doświadczanie malowanego materiału sprawia uczucie pełnego przeżywania pracy.”

 

Polecamy wersję filmową zaproszenia: https://www.youtube.com/watch?v=7Nf1BND0buQ&feature=youtu.be

 

Wystawa będzie czynna do 30 czerwca 2021r. w Pałacu przy ulicy Zamkowej 2a w Wejherowie.