Listopad 18, 2020 Category : Komunikaty
Zdjęcie do newsa Muzealne smaczki 29/2020. Prezent imieninowy

Muzealne smaczki 29/2020. Prezent imieninowy

Któż z nas nie zastanawiał się kiedyś nad wyborem odpowiedniego prezentu. Pewien wyjątkowy podarunek znalazł się w naszych zbiorach… Jest to srebrna papierośnica, należąca niegdyś do ojca Izabeli Trojanowskiej – Aleksandra, który dostał ją w prezencie imieninowym od kolegów. Wewnątrz znajduje się grawer: W dniu Imienin Prezesowi Zw. Kupców Polskich w Gdańsku Koledzy, Gdańsk 12.XII.46. Ten gustowny prezent to także dar dla muzeum, który ofiarował nam p. Andrzej Busler.

Mùzealné smaczczi 29/2020. Mioninowi dôrënk

Chtëż z naju nie mëszlôł nad wëbiérã pasownégò dôrënkù. Gwësno òsoblëwi pòdark nalôzł sã w najim Mùzeùm… Je to strzébrnô cygaretnica, jakô przódë należa do tatka Jizabellë Trojanowsczi – Aleksa, chtëren dostôł jã òd drëchów na mioninë. Bënë dozdrzec mòże grawer: W dniu Imienin Prezesowi Zw. Kupców Polskich w Gdańsku Koledzy, Gdańsk 12.XII.46. Nen szëkòwny dôrënk je téż darã dlô najégò Mùzeùm òd Andrésa Bùslera.

mk