Maj 04, 2021 Category : Wystawy

Majowe Popołudnia Muzealne w Wejherowie. Zapraszamy!

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, w związku z ponownym otwarciem dla zwiedzających (od 4 maja)  - zaprasza do zapoznania się z naszymi najnowszymi ekspozycjami czasowymi:

- wystawa malarstwa pt. „ORGANICZNOŚĆ” autorstwa Marty Papierowskiej: https://www.youtube.com/watch?v=7Nf1BND0buQ

- wystawa rzeźby, malarstwa i rysunku pt. „Kaszubski Remus ze Śmiechowa Stanisław Nastały (1933-2019) życie i twórczość”: https://www.youtube.com/watch?v=Nk7sopAiorc

- wystawa malarstwa pt. „Wejherowo! Ciebie dziś opiewam” autorstwa Macieja Tamkuna:  https://www.youtube.com/watch?v=iSOV3U45C60

 

Ponadto zapraszamy do zwiedzania niedawno oddanego do użytku budynku Książnicy im. prof. Gerarda Labudy ze znajdującą się w nim wystawą stałą poświęconą historii Kaszubów.

Niniejszym informujemy, że w trosce o bezpieczeństwo naszych Klientów, zamiast tradycyjnej Nocy Muzeum wprowadzamy Majowe Popołudnia Muzealne. W ramach MPM w poniedziałki i środy do końca maja br. można darmowo zwiedzać od godz. 16.00 do 21.00 (po uprzednim telefonicznym umówieniu). W poniedziałki, wtorki, środy, czwartki i piątki - w godzinach pracy Muzeum – odpłatnie. Zwiedzanie odbywa się z zachowaniem obowiązujących zasad reżimu sanitarnego.