Lipiec 14, 2021 Category : Komunikaty
Zdjęcie do newsa Konkurs, koncert, wystawa. Haft w Muzeum

Konkurs, koncert, wystawa. Haft w Muzeum

7 lipca odbyło się w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie  rozstrzygnięcie 15 edycji konkursu haftu powiatowo-miejskiego. Konkurs jest organizowany przez Zrzeszenie Kaszubsko–Pomorskie oddział w Wejherowie oraz klub hafciarski „Tulpa”. Uroczystość wręczenia nagród uświetnił występ chóru Towarzystwa Śpiewaczego im. Jana Trepczyka pod dyrekcją Marcina Grzywacza.

W tegorocznej edycji zostało nagrodzonych 12 hafciarek:

1 miejsce: Beata Butowska, Teresa Domnik, Teresa Dembkowska, Barbara Jaedtka-Walaszkowska, Maria Michałowska, Ludwika Wesserling

2 miejsce: Małgorzata Szmidtka, Irena Bardczak-Nowak, Wanda Mironkiewicz, Mirosława Dargacz, Zofia Magulska

3 miejsce: Elżbieta Malewska

Ideą konkursu jest propagowanie kaszubskiej sztuki hafciarskiej jako czołowego rękodzieła regionu. Pokazanie jego piękna oraz różnorodności, którą reprezentują poszczególne szkoły haftu ze szczególnym uwypukleniem szkoły wejherowskiej stanowiącej lokalny wyróżnik na tle całego regionu. Pokłosiem przedsięwzięcia jest wystawa, którą można zwiedzać w siedzibie Muzeum przy ul. Zamkowej 2a do 05.09.2021r.

Koordynatorem wystawy i wydarzenia z ramienia muzeum była Benita Grzenkowicz-Ropela.

Tekst B.G-R

Foto. Leszek Spigarski