Grudzień 01, 2022 Category : Komunikaty
Zdjęcie do newsa Kaszubskie wiersze idą w świat. Z Muzeum po angielsku w sieci odc.5

Kaszubskie wiersze idą w świat. Z Muzeum po angielsku w sieci odc.5

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie przedstawia kolejny odcinek z projektu CASHUBIAN CONTEMPORARY POETRY (KASZUBSKA POEZJA WSPÓŁCZESNA), który w zamierzeniu pomysłodawców ma promować współczesnych poetów kaszubskich i ich utwory wśród osób anglojęzycznych na całym świecie – poprzez internet.

W ramach projektu powstaje seria krótkich filmów, które są publikowane w serwisie YouTube. W każdym wideo występuje inna kaszubska poetka bądź poeta. Udział owych artystów w projekcie polega na odczytaniu 2 wybranych przez siebie autorskich tekstów. W opisie pod każdym filmikiem dołączony jest biogram autora oraz teksty odczytanych utworów w całości przetłumaczone na język angielski.

Przedstawiani są twórcy starszego pokolenia, dobrze znani kaszubskim odbiorcom ale też osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z kaszubską poezją.

Bohaterem tego odcinka jest Eugeniusz Pryczkowski.

Link: https://youtu.be/Vkl_sjRiluI

Premiera: 01.12.2022, godz. 17.00