Czerwiec 02, 2022 Category : Koncerty
Zdjęcie do newsa KASZUBSKA ENERGIA. Zapraszamy na koncert!

KASZUBSKA ENERGIA. Zapraszamy na koncert!

Starosta Wejherowski

dr Gabriela Lisius

oraz

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie

jako współorganizatorzy wydarzenia

 

zapraszają na koncert Weroniki Korthals z zespołem

pt. „KASZUBSKA ENERGIA”,

 

który odbędzie się

04.06.2022 (sobota) o godz. 18.00

w siedzibie Muzeum przy ul. Zamkowej 2a.

 

Wystąpią:

Weronika Korthals – śpiew

Mirosław Hałenda – instrumenty klawiszowe

Jacek Hoduń – akordeon, cajon

Mateusz Otczyk – gitara

Jakub Klemensiewicz – saksofon, klarnet

 

 

       KASZUBSKA ENERGIA to projekt muzyczny, w którym Weronika Korthals wraz z zespołem prezentuje repertuar łączący w sobie poszanowanie tradycji z dążeniem do nowoczesności.

      W projekcie KASZUBSKA ENERGIA wybrzmiewają utwory ludowe oraz utwory z muzyką Weroniki Korthals do tekstów Tomasza Fopkego oraz Łukasza Tartasa. Za aranżacje odpowiedzialni są uznani muzycy – Mirosław Hałenda oraz Jacek Hoduń. 

 

Weronika Korthals - piosenkarka, kompozytorka, dyrygentka pochodząca z Połczyna k. Pucka. Mieszkanka Redy. Z wyróżnieniem ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku (dwie specjalności - dyrygentura chóralna oraz wokalistyka jazzowa). Jest laureatką ogólnopolskich festiwali. Zwyciężczyni Szansy na Sukces z rep. Violetty Villas. Występowała m.in. na Festiwalach Piosenki Polskiej w Opolu, w Sopocie, w musicalu „Metro" oraz w rozmaitych programach radiowych i telewizyjnych. Współpracowała z takimi artystami jak: Stanisław Soyka, Skaldowie, czy Zakopower. Otrzymała Skrę Ormuzdową, Nagrodę Remusa, a także tytuł "Kaszubska Artystka Roku" w plebiscycie Radia Kaszebe. Autorka muzyki w projekcie ZoZi - piosenki edukacyjne dla dzieci. Ma na swoim koncie duety z Grzegorzem Skawińskim (teledysk „Do dna") i Natalią Szroeder, solowe płyty z utworami śpiewanymi po kaszubsku (Na wiedno, Velevetka, W darënkù na Gòdë), a także płyty „On" oraz "Więcej wierzyć”.

 

Szczegóły dotyczące wydarzeń organizowanych podczas festiwalu w innych obiektach znajdują się w załączniku na stronie: https://www.muzeum.wejherowo.pl/d/aktualnosci/komunikaty/festiwal-dworow-i-paacow-zapraszamy-2/

Zachęcamy do obejrzenia zapowiedzi Festiwalu: https://youtu.be/phgLTcsJbUs

 

Koncert organizowany jest w ramach Festiwalu dworów i pałaców Północnych Kaszub w ramach projektu SOUTH BALTIC MANORS Valorisation of manors for tourism development in rural areas of the South Baltic area współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (ERDF), w ramach Programu Interreg South Baltic 2014 – 2020.

 

Głównym organizatorem Festiwalu dworów i pałaców Północnych Kaszub jest Stowarzyszenie Turystyczne „Kaszuby Północne”.

Dziękujemy Stowarzyszeniu za wsparcie finansowe w organizacji koncertu.

 

Wstęp wolny. Zapraszamy!