Listopad 16, 2022 Category : Komunikaty
Zdjęcie do newsa Jak korzystać z historii mówionej? Pracownicy Muzeum na szkoleniu w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku

W dniu 4 listopada pracownicy Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej – Michał Hinc, Adam Lubocki i Mateusz Szuba, uczestniczyli w seminarium warsztatowym z zakresu dziennikarstwa społecznego, poświęconym historii mówionej, Warsztaty miały miejsce w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Zajęcia poprowadziła Pani Anna Maria Mydlarska – ceniona reżyserka filmów dokumentalnych i notacji poświęconych historii Solidarności. Podczas szkolenia uczestnicy poznali m. in. metody i uwarunkowania prowadzenia wywiadów ze świadkami historii, dowiedzieli się także w jaki sposób tworzy się notacje filmowe i jak z nich korzystać.

MSz

Na zdjęciach: Seminarium warsztatowe z zakresu dziennikarstwa społecznego, ECS, 09.11.2022. (uczestnicy: Naukowe Koło Historyków Uniwersytetu Gdańskiego, doktoranci UG). Autor: NKH UG.