Styczeń 13, 2022 Category : Konkursy

III Konkurs Kompozytorski im. Renaty Gleinert. Komunikat końcowy

Po raz trzeci zorganizowaliśmy Konkurs kompozytorski im. Renaty Gleinert na piosenkę (pieśń) w języku kaszubskim, którego głównym celem jest ustawiczne powiększanie zasobu kaszubskojęzycznej literatury wokalnej. Kompozytorzy z całej Polski mieli do wyboru teksty nagrodzone w ubiegłorocznej edycji naszego Konkursu Literackiego im. Jana Trepczyka. Są to teksty autorstwa: Adeli Kuik-Kalinowskiej, Romana Drzeżdżona, Joanny i Dariusza Majkowskich, Kazimierza Jastrzębskiego oraz Mireli Fiedorowicz. Do oceny nadesłanych prac zaprosiłem uznanych muzyków najmłodszego pokolenia: Weronikę Korthals-Tartas, Aleksandrę Janus i Tomasza Chyłę.

Tomasz Fopke

dyrektor Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie

 

Nagrody otrzymali:

I miejsce i nagroda w wysokości 1000 zł. przypadły Magdalenie Garbeckiej (godło MARYNARZ) za utwór pt. Alejooo! do słów Romana Drzeżdżona.

II miejsce i nagrodę w wysokości 750 zł. otrzymuje Michał Sołtysik, godło NICHT za utwór pt. Nordowô gwiôzdka do słów Mireli Fiedorowicz.

Zdobywczynią III nagrody jest Agnieszka Bradtke, godło CZARZËCÉLKA. Jest to kwota 500 zł.  Utwór pt. Nordowô gwiôzdka do słów Mireli Fiedorowicz.

Wyróżnienie trafi do Magdaleny Garbeckiej, która pod godłem VIVA LA MUSICA stworzyła zgodnie z Regulaminem drugi utwór pt. Sztërë cządë rokù do słów Kazimierza Jastrzębskiego. Otrzymuje 350 zł.

Wyróżnienie, 350 zł., otrzymuje również Jakub Pawlak, godło CHLËZDRA 55 – za utwór pt. Alejoo! do tekstu Romana Drzeżdżona.

Ogłoszenie wyników: https://www.youtube.com/watch?v=EZx1WeZInpk

 

Nagrodzone prace zostały udostępnione do nieodpłatnego wykorzystania na stronie internetowej Muzeum: https://www.muzeum.wejherowo.pl/d/zbiory-w-internecie/utwory/piosenki-nagrodzone-w-konkursie-kompozytorskim-im-renaty-gleinert-na-piosenke-kaszubska-2017-2019-i-/?cat=56