Strona główna > Edukacja > wakacje i ferie

Działalność edukacyjna

Zapraszamy na zajęcia rytmiczne!

STOWARZYSZENIE MIŁOŚNIKÓW MUZYKI

z siedzibą w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie

zaprasza dzieci w wieku 5 -7 lat na zajęcia rytmiczne (umuzykalniające)

Zajęcia odbywać się będą w każdą środę w godz.18.00 - 18.45 począwszy od 1 października

(w wejherowskim Muzeum, ul. Zamkowa 2a).

alt

Więcej szczegółów na spotkaniu informacyjnym 30 września (wtorek) o godzinie 19.30 w Muzeum lub od poniedziałku do piątku w godz. 17-19 w sali nr 18 Szkoły Muzycznej przy ul. Dworcowej 6 w Wejherowie.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Mali artyści w Muzeum

Mali artyści w Muzeum

altaltaltalt

W dniach od 11-14 sierpnia w siedzibie Muzeum odbywały się warsztaty tematyczne dla dzieci interesujących się malarstwem, a w szczególności malarstwem na szkle i porcelanie. 13-osobowa grupa małych artystów w trakcie czterodniowego cyklu zajęć, mogła tworzyć własne i niepowtarzalne arcydzieła. Efektem prac były przepiękne ręcznie malowane porcelanowe talerze, podstawki i doniczki. Techniką witrażową ozdobione zostały obrazy na szkle, wazoniki i szklanki. Warsztaty poprowadzili pracownicy Muzeum: Joanna Cichocka i Anna Kąkol.

Najlepszym dowodem na uśmiechnięte buzie są słowa dzieci:

Karolina Brauer. Lat 9. Na warsztatach malujemy dużo fajnych rzeczy. Malowaliśmy witraż i różne szklanki. Najbardziej podobało mi się malowanie na talerzach i doniczkach.

Zuzia R. 13 lat. Bardzo podobały mi się warsztaty w muzeum, ponieważ miałam okazję wykonać wiele prac plastycznych w bardzo profesjonalny sposób, a do tego milo spędzić czas w sympatycznej atmosferze. Myślę, że zajęcia te są idealnym sposobem na wykorzystanie wolnego,, wakacyjnego czasu.

Katarzyna Sz. 7 lat. Na szklance namalowałam dużego i małego kwiatka.

Ola. Mam 11 lat. Na zajęciach malowania na szkle i porcelanie najbardziej podobało mi się malowanie witraży na płaskim szkle.

Magda. 7 lat. Lubię warsztaty.

Wiktoria Brauer. 12 lat. Bardzo podobało mi się na warsztatach. Malowaliśmy na szkle i porcelanie. Było bardzo ciekawie. Gdy kończyły się zajęcia nie mogłam doczekać się następnych. Bardzo lubię chodzić na te zajęcia i mam nadzieję, że rodzice zapiszą mnie na to w przyszłym roku. Najbardziej podobało mi się malowanie talerza, szklanki i to że każdy był dla siebie przyjazny, miły i otwarty.

Madzia M. 12 lat. Warsztaty malarstwa na szkle i porcelanie były bardzo ciekawe. Najbardziej podobało mi się robienie witraży i talerzy.

Anna. 6 lat. Podobało mi się malowanie farbkami kolorowymi. Na talerzyku namalowałam dwa motylki i dwa kwiatki.

Agatka. 6 lat. Lubię warsztaty.

Zuzia K. Ja mam 8 lat. Było fajnie. Malowaliśmy na szkle i porcelanie. Namalowałam kwiaty na szklance i ozdoby na talerzu. Pomagałam Pani w rozdawaniu farb, kredek i kartek. Roznosiłam koleżankom herbatkę.

Tobiasz. Mam 7 lat. Było fajnie!!!

Tekst: Joanna Cichocka, Anna Kąkol i Monika Orzeł oraz dzieci :-)

altaltalt

Więcej…

Warsztaty tematyczne - zdobnictwo

alt

altalt

W dniach od 14-17 lipca w siedzibie Muzeum odbywały się warsztaty tematyczne dla dzieci chcących utrwalić swoje umiejętności w dziedzinie zdobnictwa. Grupa liczyła 7 osób, a zajęcia konkretnie dotyczyły: quillingu, decoupage, tworzenia ozdób z modeliny i glinki.

Efektem prac były własnoręcznie stworzone naszyjniki i broszki. Oprócz tego w innych technikach wykonano osłonki do doniczek i deseczki ozdobione wzorami kaszubskimi, a także zdobione kartki okolicznościowe.

Więcej…

Wakacje w Muzeum 2014

Wakacje w Muzeum 2014

altalt

altalt

W dniach 7-11 lipca 2014 r. w naszym Muzeum odbyły się wakacyjne zajęcia warsztatowe. W zajęciach wzięło udział 40 dzieci klas 0-VI w 3 grupach wiekowych.

Skupiono się przede wszystkim na warsztatach o charakterze artystycznym i rozwijających umiejętności manualne oraz umysłowe m.in.: zajęcia muzyczne; farbowanie koszulek farbami do tkanin; zdobienie ceramiki farbami do porcelany; lepienie figurek oraz ozdób z gliny, plasteliny i modeliny; malarstwo różnymi technikami (plenery, malowanie dużych form, szkicowanie).

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia, podczas których dzieci wykonywały własną maskotkę (Kaszubiaczka) według wzorów przygotowanych przez p. Edytę Jankowską-Giermek.

Więcej…

Jeszcze bogatsza oferta edukacyjna wejherowskiego Muzeum!

Jeszcze bogatsza oferta edukacyjna wejherowskiego Muzeum!


W 2014 r. wzbogaciliśmy naszą ofertę edukacyjną o następujące warsztaty:

-Filcowy zawrót głowy po kaszubsku - zabawa z Kaszubiaczkiem - projektowanie i wykonywanie maskotek oraz ozdób z filcu (wzornictwo oparte na hafcie kaszubskim): 10 zł/osoba.

-Quilling - tworzenie ze zrolowanych pasków papieru kaszubskich ozdób: 4 zł/osoba.

-Warsztaty tkackie: 8 zł/osoba.

Tematy lekcji oraz warsztatów znajdują się na naszej stronie internetowej w zakładceEDUKACJA

Zgłoszenia na zajęcia przyjmujemy pod nr tel.: 58 736-18-21 wew. 21

Przy okazji wizyty w naszym Muzeum zapraszamy do skorzystania ze specjalnej oferty restauracji Campanula, która proponuje zestawy obiadowe dla uczniów w cenie 10 zł od osoby.

Oferta obejmuje dni od poniedziałku do piątku, w godz. 12.00-15.00.

Kontakt: tel. 58 736 31 31, tel. kom. 791 451 933

Ferie zimowe w Muzeum

Ferie zimowe w Muzeum

altalt

alt

Jak co roku w czasie ferii zimowych Muzeum zaproponowało młodym mieszkańcom Wejherowa i okolic trochę inny sposób spędzania wolnego czasu. Przyświecała nam idea ferii bez komputera, filmów i telewizora.

Zajęcia odbywały się w pierwszym tygodniu ferii obowiązujących w województwie pomorskim, czyli od 20-24 stycznia 2014 r. Uczestniczyło w nich 57 dzieci podzielonych na 3 grupy wiekowe (2 grupy młodsze i 1 starsza).

Zajęcia dzieliły się na 3 rodzaje:

-manualne/artystyczne (malarstwo na szkle, malarstwo farbami, modelina, masa solna, quilling, kartki okolicznościowe, czerpanie papieru, wesołe zwierzątka, origami)

-artystyczne związane z kulturą kaszubską (baśnie kaszubskie w linorycie, zajęcia muzyczne, kaszubiaczki, nasz teatr-postacie z baśni kaszubskich, decupage z wzorami haftu kaszubskiego)

-inne (kuchnia kaszubska, spotkanie z ciekawym człowiekiem-Piotrem Pawłowiczem-polarnikiem, który pracował w stacji PAN na Spitsbergenie).

Największym powodzeniem cieszyły się nowo wprowadzane zajęcia: kaszubiaczki i quilling, a także ciekawe zastosowanie serwetek kaszubskich przy wyklejaniu doniczek, deseczek, misek drewnianych i łopatek.

Galeria zdjęć:

Więcej…

szukaj

Noclegi w Wejherowie dostępne na Noclegowo.pl

Z naszymi zbiorami możecie się Państwo zapoznać na stronie Pomorskiej Biblioteki Cyfrowej: 

www.pbc.gda.pl/dlibra 


ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

Idea projektu powstała kilka lat temu, a obecnie jest dobrym przykładem realizacji Programu Rozwoju Produktu Turystycznego Województwa Pomorskiego. W 2006 roku, dzięki pozyskaniu środków z konkursu PRO-TUR, udało się zjednoczyć użytkowników dworów i pałaców do wspólnej akcji promocyjnej. czytaj więcej
Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko Pomorskiej w Wejherowie jest

współprowadzone i dotowane przez
Samorząd Województwa Pomorskiegoprowadzone i finansowane przez
Powiat Wejherowski


Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Pomorsko-Kaszubskiej w Wejherowie, ul. Zamkowa 2a tel. 58 736 18 21, sekretariat@muzeum.wejherowo.pl