XIV edycja Konkursu Prozatorskiego im. Jana Drzeżdżona

Z okazji 50-lecia „Pomeranii” – Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, miesięcznik „Pomerania” oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie ogłaszają XIV edycję Konkursu Prozatorskiego im. Jana Drzeżdżona na opowiadanie lub esej w języku kaszubskim.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przysłanie do 30 lipca 2013 r. niepublikowanych wcześniej prac na adres: Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, ul. Zamkowa 2a, 84-200 Wejherowo.

Praca konkursowa musi zawierać co najmniej 20 tys. znaków wraz ze spacjami. Prace w czterech egzemplarzach maszynopisu powinny być opatrzone godłem, umieszczonym także w zaklejonej kopercie, w której autor podaje swoje imię, nazwisko, adres i numer telefonu.

Laureat I miejsca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 3.000zł*.

Organizatorzy przewidują przyznanie nagród również dla zdobywców drugiego i trzeciego miejsca oraz ewentualnych wyróżnień, ponadto zastrzegają sobie prawo pierwodruku przysłanych prac bez dodatkowego wynagrodzenia oraz prawo przekazania ich do zbiorów Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

Zakończenie konkursu i wręczenie nagród planowane jest we wrześniu br. w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

Wyniki konkursu będą również ogłoszone na stronach internetowych: www.muzeum.wejherowo.pl i www.kaszubi.pl

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów: (58) 672-29-56, (58) 736-18-21, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

*pomniejszoną o 10% należnego zryczałtowanego podatku