Strona główna

Hej Sobótka, Sobótka! Rusza nabór.

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie w ramach projektu pt. „Hej, Sobótka, Sobótka…” zaprasza nauczycieli, pracowników instytucji kultury i animatorów kultury na czterodniowy stacjonarny plener, w ramach którego zostaną zorganizowane warsztaty muzyczne, wokalne, językowe oraz instrumentalne dot. organizacji kaszubskiej sobótki prowadzone m.in. przez Weronikę Korthals-Tartas, Jaromira Schroedera, Tadeusza Makowskiego.

Na podstawie tekstu obrzędowego Pawła Szefki pt. „Sobótka” uczestnicy warsztatów, przygotują widowisko, które we wrześniu 2017r., zostanie zarejestrowane w formie audio-video.

Sobótka jest starym od wieków kultywowanym zwyczajem, odgrywanym w plenerze. Chcemy aby to widowisko powróciło do stałego repertuaru wydarzeń kultywowanych przez społeczności lokalne, zwłaszcza w małych miejscowościach oddalonych od instytucji i centrów kultury.

Warsztaty odbędą się w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie w terminie: 27.07.2017 - 30.07.2017r. (czwartek-niedziela) w godz. 9.00-16.00. Liczba miejsc na szkoleniu jest ograniczona. Zapisy przyjmujemy pod nr. tel.: (58) 736 18 21, (58) 672 29 56 do wyczerpania miejsc!

Dodatkowych informacji udziela Roman Drzeżdżon pod numerem telefonu (58) 736 18 21, (58) 672 29 56 oraz adresem email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Po zakończeniu projektu każdy z uczestników otrzyma książkę Pawła Szefki pt. „Sobótka” oraz nagrany na podstawie szkolenia film instruktażowy.

Partnerem projektu jest Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie oraz Starostwo Powiatowe w Wejherowie.

szukaj


Z naszymi zbiorami możecie się Państwo zapoznać na stronie Pomorskiej Biblioteki Cyfrowej: 

www.pbc.gda.pl/dlibra 


ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

Idea projektu powstała kilka lat temu, a obecnie jest dobrym przykładem realizacji Programu Rozwoju Produktu Turystycznego Województwa Pomorskiego. W 2006 roku, dzięki pozyskaniu środków z konkursu PRO-TUR, udało się zjednoczyć użytkowników dworów i pałaców do wspólnej akcji promocyjnej. czytaj więcej
Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko Pomorskiej w Wejherowie jest

współprowadzone i dotowane przez
Samorząd Województwa Pomorskiegoprowadzone i finansowane przez
Powiat Wejherowski


Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Pomorsko-Kaszubskiej w Wejherowie, ul. Zamkowa 2a tel. 58 736 18 21, sekretariat@muzeum.wejherowo.pl