Internetowy Konkurs Kaszubski „Wiéta Wa?” 19-2017-82

Klub Haftu "Tulpa" związany z Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskiem w Wejherowie w najbliższy wtorek, 20 czerwca zaprasza na rozstrzygnięcie kolejnego powiatowo-miejskiego konkursu haftu. Co oznacza po kaszubsku "tulpa"?

1. piwonia

2. tulipan

3. wzór haftu właściwy jedynie dla szkoły wejherowskiej

Osoba, która jako pierwsza poprawnie odpowie na pytanie i prześle odpowiedź na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. z dopiskiem „konkurs” - otrzyma nagrodę książkową.

Wynik zeszłotygodniowego konkursu „Wiéta Wa?”

Od roku 2009 na Kalwarii Wejherowskiej podczas odpustów Wniebowstąpienia Pańskiego i Świętej Trójcy rozbrzmiewają pieśni w języku kaszubskim, wykonywane przez połączone siły Rady Chórów Kaszubskich. Po raz który Kaszubscy Śpiewacy wystąpili wspólnie na Górach 11 czerwca br.?

1. 20

2. 18

3. 16

Poprawna odpowiedz: 2. 18. Zwyciężczynią naszego konkursu została Pani Izabela z Wejherowa. Gratulujemy!