Strona główna

Internetowy Konkurs Kaszubski „Wiéta Wa?” 19-2017-82

Klub Haftu "Tulpa" związany z Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskiem w Wejherowie w najbliższy wtorek, 20 czerwca zaprasza na rozstrzygnięcie kolejnego powiatowo-miejskiego konkursu haftu. Co oznacza po kaszubsku "tulpa"?

1. piwonia

2. tulipan

3. wzór haftu właściwy jedynie dla szkoły wejherowskiej

 

Osoba, która jako pierwsza poprawnie odpowie na pytanie i prześle odpowiedź na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. z dopiskiem „konkurs” - otrzyma nagrodę książkową.

 

Wynik zeszłotygodniowego konkursu „Wiéta Wa?”

Od roku 2009 na Kalwarii Wejherowskiej podczas odpustów Wniebowstąpienia Pańskiego i Świętej Trójcy rozbrzmiewają pieśni w języku kaszubskim, wykonywane przez połączone siły Rady Chórów Kaszubskich. Po raz który Kaszubscy Śpiewacy wystąpili wspólnie na Górach 11 czerwca br.?

1. 20

2. 18

3. 16

Poprawna odpowiedz: 2. 18. Zwyciężczynią naszego konkursu została Pani Izabela z Wejherowa. Gratulujemy!

szukaj


Z naszymi zbiorami możecie się Państwo zapoznać na stronie Pomorskiej Biblioteki Cyfrowej: 

www.pbc.gda.pl/dlibra 


ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

Idea projektu powstała kilka lat temu, a obecnie jest dobrym przykładem realizacji Programu Rozwoju Produktu Turystycznego Województwa Pomorskiego. W 2006 roku, dzięki pozyskaniu środków z konkursu PRO-TUR, udało się zjednoczyć użytkowników dworów i pałaców do wspólnej akcji promocyjnej. czytaj więcej
Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko Pomorskiej w Wejherowie jest

współprowadzone i dotowane przez
Samorząd Województwa Pomorskiegoprowadzone i finansowane przez
Powiat Wejherowski


Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Pomorsko-Kaszubskiej w Wejherowie, ul. Zamkowa 2a tel. 58 736 18 21, sekretariat@muzeum.wejherowo.pl