Noc w wejherowskim Muzeum 2017. Kącik medyczny Pani Ceynowiny

kącika medycznego Pani Ceynowiny

20 maja (sobota) w godz. 18.00-23.55

siedziba Muzeum przy ul. Zamkowej 2a

Fragment ekspozycji poświęcony Florianowi Ceynowie jako lekarzowi jest piękną okazją do pokazania osobom zainteresowanym niezwykłych historycznych obiektów z zakresu medycyny, dla współczesnych całkowicie archaicznych. Pochodzą z kilku muzeów, najczęściej z magazynów, a więc na co dzień niedostępnych dla zwiedzających. Dokumenty pochodzą ze zbiorów własnych Muzeum, natomiast inne obiekty z zaprzyjaźnionych muzeów: Muzeum Ziemi Chełmińskiej w Chełmnie, Muzeum w Lęborku, Muzeum Uniwersytetu Medycznego w Gdańsku, Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Obrony Wybrzeża Stowarzyszenia „Przyjaciele Helu”. Zupełnie wyjątkową okazją będzie możliwość zobaczenia (na pracowniku Muzeum) zrekonstruowanego habitu i kornetu z okresu założenia Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Wincentego a Paulo w Wejherowie, a więc sprzed 150 lat, a noszonego jeszcze do 1964r. Celem zgromadzenia jest pomaganie chorym i słabym, m.in. przez prowadzenie szpitali, pielęgnowanie chorych w ich domach oraz działalność charytatywna.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Wstęp wolny!