ZDARZYŁO SIĘ NA KASZUBACH. Z MUZEALNEJ PRASY

cz. 33 Jak tu nie życzyć

Każdy kiedyś musiał iść na przysłowiowe imieniny u cioci, kiedy w telewizji był ważny mecz. Albo przemilczeć coś, żeby nie urazić. Albo ulec nagabywaniu w jakiejś sprawie, co do której nie miało się przekonania.

Szczęśliwe dawne czasy, gdy wszyscy byli wolni i robili szczerze to, na co właśnie mieli ochotę. Bo spontan, Drodzy Państwo, to podstawa!

„GAZETA KASZUBSKA” NR 297 (R. XII) z 28 grudnia 1933 r.

Składanie życzeń noworocznych. Starostwo Morskie będzie oficjalnie przyjmować w dniu 1-go stycznia 1934 r. w dużej sali konferencyjnej Starostwa życzenia noworoczne dla Pana Prezydenta Rzplitej Polskiej prof. Ignacego Mościckiego, dla p. I. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego oraz dla Rządu.

Przedstawiciele władz i urzędów, organizacyj społecznych, zrzeszeń i korporacyj gospodarczych, Związków Samorządowych, gmin wyznaniowych oraz poszczególne osoby, pragnące życzenia złożyć, zechcą się porozumieć uprzednio z p. burmistrzem Bolduanem.

Piotr Schmandt – kustosz Działu Literatury i Prasy Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie