Luty 15, 2018 Category : Wystawy
Zdjęcie do newsa Apokalipsa św. Jana… w Muzeum. Wernisaż wystawy oraz promocja albumu

Apokalipsa św. Jana… w Muzeum. Wernisaż wystawy oraz promocja albumu

28 stycznia 2017 roku miał miejsce wernisaż wystawy połączony z promocją albumu pt. Apokalipsa św. Jana. Impresje artystyczne Macieja Tamkuna. Wprowadzenie i przekład tekstów biblijnych o. Adam R. Sikora OFM. W swojej pracy twórcy podjęli się próby ukazania biblijnej wizji Apokalipsy podkreślając zarówno w obrazach, jak również w słowie pisanym, iż jest to przede wszystkim księga nadziei osób wierzących. Tego wieczora goście mieli także okazję po raz pierwszy usłyszeć psalm pochodzący z płyty W cèni Bòżëch skrzidłów oraz wysłuchać recytacji utworu M. Tamkuna w wykonaniu uczennic Gimnazjum nr 2 w Luzinie. Książka ukazała się przy wsparciu finansowym i wydawniczym Starostwa Powiatowego w Wejherowie. Wydawnictwo w cenie 30 zł jest do nabycia w kasie Muzeum. Wystawę można oglądać codziennie w godzinach otwarcia Muzeum do 12 marca br. Koordynatorem wydarzenia z ramienia Muzeum była Zuzanna Szwedek-Kwiecińska.

Z. S.–K.