Maj 11, 2018 Category : Promocje wydawnictw

Promocja Wilkierza. 2 i pół wieku praw miejskich.

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie

oraz Wejherowskie Centrum Kultury

zapraszają na promocję WILKIERZA*

28 maja (poniedziałek) 2018 r. o godz.15.00

w siedzibie Muzeum przy ul. Zamkowej 2a.

W programie:

- Powitanie Gości – dyrektor Muzeum Tomasz Fopke

- koncert w wykonaniu Jakuba Borowczyka – kontratenor oraz Witosławy Frankowskiej - klawesyn

- prezentacja wybranych fragmentów Wilkierza w wykonaniu Pauliny Angel, Agaty Wickiej i Kajetana Gołębiewskiego

- wykład prof. Andrzeja Grotha, autora tłumaczenia i opracowania Wilkierza

- zakończenie: dyskusja, wystąpienia, nabywanie książek oraz wpisów, poczęstunek.

Koordynacja procesu wydawniczego: st. kustosz Janina Kurowska

Wydarzenie odbywa się pod patronatem Starosty Wejherowskiego dr Gabrieli Lisius i Prezydenta Miasta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta.

50-lat działalności Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie 1968-2018

*Zbiór praw miasta Woli Wejherowskiej z 1769 r. autorstwa Ignacego Przebendowskiego, który przetłumaczył z języka niemieckiego, opracował i wstępem oraz przypisami opatrzył prof. Andrzej Groth.