Październik 30, 2018 Category : Koncerty

Solidarność dla Niepodległości. Zapraszamy!

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej

w Wejherowie i

Wejherowska Wspólnota Pokoleń – Muzeum Solidarności

zapraszają

w ramach projektu

„Solidarność dla Niepodległości”

na cykl spotkań z okazji setnej

rocznicy odzyskania niepodległości

6 i 7 listopada 2018, godz. 9.00

Program:

1. Wykład pt.: „ Kaszubi w Niepodległej” w siedzibie Muzeum, ul. Zamkowa 2a

2. Przejazd autokarem do Piaśnicy i przejście ścieżką edukacyjno-historyczną. Oddanie hołdu Ofiarom zbrodni w lesie piaśnickim.

3. Prelekcja historyczna w siedzibie Wspólnoty, ul. Mickiewicza 6a

9 listopada 2018, godz. 10.00

Program:

1. Spotkanie wszystkich uczestników projektu w siedzibie Wspólnoty, ul. Mickiewicza 6a

– wspólne uczczenie Święta Niepodległości

2. Konkurs wiedzy z zajęć przeprowadzonych w ramach przedsięwzięcia

3. Projekcja filmu pt.: „Droga do wolności”

4. Dyskusja i rozmowa

5. Koncert patriotyczny

6. Wręczenie nagród

7. Poczęstunek

Zadanie pn. "Solidarność dla Niepodległości" ma ukazać odzyskaną wolność Polski w 1918 roku na przestrzeni stu następnych lat i procesy jej ugruntowywania na podstawie ważnych wydarzeń dla Polaków, które wyzwalają poczucie dumy, jedności, koncentrują się na wspólnym dobru i inspirują do ambitnego myślenia o przyszłości naszego kraju. Skierowane do szerokiego grona odbiorców, a przede wszystkim do dzieci, młodzieży i seniorów. Polega na działaniu o charakterze kulturowym, z dużą dozą wartości historycznych oraz edukacyjnych. Jest godnym celebrowania setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości ze szczególnym uwzględnieniem pamięci i tradycji regionalnej, lokalnej i rodzinnej wpisanej i tworzącej historię narodową. Realizowane zostanie przy współpracy Stowarzyszenia "Wejherowska Wspólnota Pokoleń - Muzeum Solidarności".