Sierpień 22, 2018 Category : Koncerty
Zdjęcie do newsa Muzyka ludowa Kaszub, Beskidu Śląskiego, Żywieckiego.

Muzyka ludowa Kaszub, Beskidu Śląskiego, Żywieckiego.

W środę, 22 sierpnia, w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie za sprawą Towarzystwa Oświatowego w Gniewinie odbył się koncert edukacyjno-muzyczny pt. „Muzyka jest w nas”.

Wykonawcami koncertu byli: Urszula Mizia – wiolonczelistka, Profesor Uniwersytetu Śląskiego, Józef Broda – gawędziarz i muzyk ludowy, Janusz Kohut - pianista, kompozytor i aranżer oraz Waldemar Szczypior – animator kultury i instrumentalista.

Podczas spotkania usłyszeć można było melodie ludowe z Beskidu Śląskiego, Beskidu Żywieckiego oraz Kaszub.

Ciekawym, a zarazem niecodziennym doznaniem dla publiczności była prezentacja narzędzi i instrumentów ludowych, takich jak gajdy, drumla, okaryna, piszczałka postna, dzwoneczki, „kržapoki”, „packa”, słomka czy listek.

Widzowie mieli również możliwość wspólnego muzykowania z artystami.

Koncert dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

pochodzących z Funduszu Promocji i Kultury.

Koordynatorem wydarzenia z ramienia Muzeum była Izabela Katarzyna Bukowska.

Zdjęcia: Agata Kąkol, I.K.B.