Wrzesień 14, 2017 Category : Koncerty
Zdjęcie do newsa Muzyka gór w Muzeum! Zapraszamy!

Muzyka gór w Muzeum! Zapraszamy!

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie

serdecznie zaprasza na koncert pt. „MUZYKA GÓR”

Wykonawcy:

Józef Broda - gawęda, instrumenty beskidzkie

Janusz Kohut - instrumenty klawiszowe, improwizacje, fragmenty oratoriów

Katarzyna Broda-Firla – śpiew

Urszula Mizia – wiolonczela, słowo wstępne

Koncert odbędzie się 23 września 2017 roku o godz. 11.00

w siedzibie Muzeum przy ul. Zamkowej 2a

Koncert inspirowany folklorem beskidzkim w oryginalnych aranżacjach i z użyciem instrumentów ludowych takich jak: trombita, okaryna, drumla, fujarki pasterskie, piszczałki, gajdy, wzbogacony oryginalnym białym śpiewem. W programie obok muzyki ludowej, prezentowane będą fragmenty oratoriów Janusza Kohuta. Muzyka służy uwydatnieniu odwiecznych prawd, żywo obecnych w twórczości beskidzkich górali: o potrzebie szerzenia dobra, pokoju i miłości wokół nas.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu "Muzyka dla wszystkich - koncerty w szkołach wiejskich i dla wybranych środowisk na wsi i w mieście”, realizowanego przez Bielskie Towarzystwo Muzyczne, partnerem merytorycznym projektu jest Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Wydarzenie odbędzie się dzięki uprzejmości Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Biblioteki w Gniewinie.

Wstęp wolny!