Ceramika połączyła pokolenia w Muzeum. Jest wystawa!

Dnia 4 lutego 2017r. w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbył się wernisaż wystawy prac ceramicznych Grupy Twórczej Ceramicha oraz dzieci z pracowni ceramicznej WCK pn. „Ceramika łączy pokolenia. Prezentacja WCK w Muzeum”. Uroczystość została zorganizowana wspólnie z Wejherowskim Centrum Kultury.

Spotkanie swoją obecnością zaszczycił przedstawiciel Wejherowskiego Centrum Kultury Pan Wicedyrektor Waldemar Czaja, który wyraził zadowolenie z dotychczasowej współpracy Filharmonii Kaszubskiej z wejherowskim Muzeum.

Wernisaż uświetnił występ artystyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej YAMAHA w Wejherowie. W programie koncertu znalazły się znane i lubiane przeboje muzyki rozrywkowej, które prezentowali: Marta Byczk, Oliwia Nastały, Aleksandra Marchewicz, Laura Clemens (wokal), Oliwier Kruk, Jakub Trzeciak (keyboard) oraz Sylwia Formella (flet). Przy fortepianie akompaniowała Karolina Szczepańska – Dyrektor Szkoły Yamaha, która przygotowała uczniów do występu.

O pracach i ich autorach, licznie zgromadzonym gościom, opowiedziała Katarzyna Śliwińska - instruktor pracowni ceramiki w WCK.

Spotkanie poprowadził Dyrektor Muzeum Tomasz Fopke. Wydarzenie z ramienia Muzeum koordynowały: Anna Kąkol oraz Aleksandra Janus.

 

Grupa Twórcza Ceramicha powstała i wciąż powstaje na bazie uczestników zajęć w pracowni ceramiki WCK. Są to zajęcia w grupach dziecięcej, rodzinnej i dorosłej. Członkowie grupy uczestniczą w zajęciach od co najmniej dwóch lat, często rozwijają swoją pasję również poza pracownią.

 

O grupie:

Różni ich prawie wszystko - wiek, zawód, doświadczenia, łączy pasja. To co wspólne jest tak ważne, że różnice nie mają znaczenia. Potrzeba tworzenia przyciągnęła ich w jedno miejsce. Magia ceramiki połączyła.

„Jesteśmy razem ale każdy pozostaje sobą, tworzy swoją, unikalną drogę. Jesteśmy dla siebie inspiracją, pomocą, krytykami i kibicami - w zależności od potrzeby. Razem jest łatwiej. Razem można więcej”

Wystawa „Ceramika łączy pokolenia. Prezentacja WCK w Muzeum” czynna do 27.02.2017.

Zapraszamy do zwiedzania!