Kwiecień 23, 2024 Category : Komunikaty
Zdjęcie do newsa Warsztaty genealogiczne

Warsztaty genealogiczne

W ostatnią sobotę 20.04 w Muzeum odbyły się warsztaty genealogiczne. Poprowadził je Prezes Pomorskiego Towarzystwa Genealogicznego Janusz Groth wraz z Dorotą Groth i Andrzejem Pranga.

Była to niezwykła okazja do zgłębienia historii swojej rodziny i poznania technik poszukiwania przodków. Podczas prezentacji omówiono techniki analizy danych genealogicznych oraz sposoby na prowadzenie własnych badań rodowodowych. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z różnymi narzędziami informatycznymi ułatwiającymi pracę nad drzewem genealogicznym oraz dowiedzieć się, jak interpretować znalezione informacje. Całość warsztatów miała na celu poszerzenie wiedzy z zakresu genealogii oraz umożliwienie skuteczniejszych poszukiwań przodków.

Z racji dużego zainteresowania planujemy kolejne edycje spotkań z genealogią w Muzeum, na które już teraz Państwa zapraszamy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę i aktywny udział!