Piaśnica - kultura miejsca. Spotkanie z reżyserem Bodo Koxem

Szanowni Państwo,

W ramach warsztatów filmowych w Projekcie "Piaśnica - kultura miejsca" zapraszamy na spotkanie z reżyserem Bodo Koxem w dniu 7 grudnia 2017 roku w godzinach 10.00-12.00 w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko - Pomorskiej w Wejherowie.

Tytuł roboczy spotkania: Jak film determinuje rzeczywistość. Redefinicja scenariusza: techniki psychointeraktywne w filmie.

Bodo Kox – reżyser, scenarzysta. Zaczynał jako twórca i aktor offowy, a jego film "Marco P. i złodzieje rowerów" podbił festiwale kina niezależnego. Z czasem przeszedł w kierunku głównego nurtu. Studiował w Szkole Filmowej w Łodzi oraz w Wajda School w Warszawie. Za debiutancką "Dziewczynę z szafy" otrzymał m.in. Polską Nagrodę Filmową "Orzeł" w kategorii "Odkrycie roku", 2014. Za scenariusz do filmu "Człowiek z magicznym pudełkiem" otrzymał wyróżnienie na Script Teast im. Krzysztofa Kieślowskiego w Cannes 2015.

W najnowszym filmie "Człowiek z magicznym pudełkiem" wizualizuje niedaleką przyszłość (rok 2030) wraz z jej relacjami społecznymi. Jednocześnie odnosi się do historii Polski i przeszłości, gdzie pomostem do odnalezienia człowieczeństwa jest miłość.

To ostatnie z warsztatów filmowych w ramach Projektu "Piaśnica - kultura miejsca" organizowane w roku 2017. W nawiązaniu do Piaśnicy i determinującej historię miejsca Zbrodni Piaśnickiej zastanowimy się wspólnie jak łączyć społeczność i budować pokojową przyszłość. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną nowoczesne systemy technologiczne, oparte na zasadach biofeedback'u. Uczestnicy będą mieli możliwość wziąć udział w doświadczeniu. Zapraszamy!

Organizator: Fundacja Sedlaka

Partner: Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko - Pomorskiej w Wejherowie

więcej: www.piasnica-kulturamiejsca.pl

Aleksandra Pitra

Fundacja Sedlaka

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Gminy Wejherowo, Zarząd Powiatu Wejherowskiego.