Wrzesień 25, 2018 Category : Komunikaty

Muzeum Poleca! Pomerania - wrzesień 2018

Z przyjemnością informujemy, że w nr 9 "Pomeranii" (wrzesień) znajdziemy krótką informację o nowej płycie z kawałami i gawędami ks. R. Skwiercza pt. "Wszëtczim nie dogòdzy… gôdczi ksãdza Róman Skwiercza" wydanej przez Muzeum oraz relację z otwarcia wystawy z okazji 50 Jubileuszu MPiMK-P.

W numerze ukazały się kolejne teksty pracowników Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie: „Kaszëbsczé piekło” Tomasza Fopke oraz „Ò tim a nym, to je ò tim, co sã w latowim czasu dzejało w najim pëlckòwie” autorstwa Romana Drzeżdżona.

W czasopiśmie znajduje się informacja o zdobyciu nagrody przez nasze Muzeum na XIX Kościerskich Targach Książki Kaszubskiej i Pomorskiej jak również zaproszenie na seminarium „Emigracja kaszubska. Zjawisko. Ludzie. Ośrodki”.

W tym roku 50-lecie świętuje Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Z okazji tej okrągłej rocznicy o bieżącej działalności Muzeum i planach na przyszłość opowiada dyrektor Tomasz Fopke w rozmowie z Dariuszem Majkowskim.

Piotr Schmandt w skrócie przedstawia dzieje Muzeum, skupiając się na historii Działu Przyrodniczego. Czy w MPiMKP jest taki dział? Odpowiedź poznają Państwo, czytając wspomniany artykuł.

Polecamy również kaszubskojęzyczny dodatek STEGNA, w którym znajdziecie Państwo trzy wiersze „Katolëcczé spiéwë” autorstwa Tomasza Fopke.

Źródło: http://www.kaszubi.pl/aktualnosci/aktualnosc/id/1632

Polecamy!