Marzec 19, 2018 Category : Komunikaty

Muzeum Poleca! Pomerania - marzec 2018

Z przyjemnością informujemy, że w nr 3 "Pomeranii" (marzec) znajdziemy krótką relację z wernisażu połączonego z promocją albumu pt. Apokalipsa św. Jana. Impresje artystyczne Macieja Tamkuna. Wprowadzenie i przekład tekstów biblijnych o. Adam R. Sikora OFM, który odbył się 28 stycznia br. w wejherowskim Muzeum.

W numerze ukazały się kolejne teksty pracowników Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie: „Zëma w kaszëbsczi piesni – spiéwnikòwô wanóżka na zmiarzłëch nóżkach” i „Bëc grëbôszkã abò ta przesnitô dieta” Tomasza Fopke oraz „Pëlckòwsczi górôl” autorstwa Romana Drzeżdżona.

Polecamy również kaszubskojęzyczny dodatek STEGNA, w którym znajdziecie Państwo artykuł „Czëtińc mô sã bawic przë czëtanim” oraz „Ambasadór kaszëbiznë nad Tamizą i jegò Panorama kaszubsko-pomorska” autorstwa Dariusza Majkowskiego.

Polecamy!