Sierpień 23, 2017 Category : Komunikaty
Zdjęcie do newsa Muzeum i Zrzeszenie współpracują. Nagrobek Majkowskiej

Muzeum i Zrzeszenie współpracują. Nagrobek Majkowskiej

W roku 2017 mija 50 lat od śmierci Franciszki Majkowskiej, zasłużonej dla Kaszub regionalistki, hafciarki i inicjatorki Wejherowskiej Szkoły Haftu. Z tej okazji podjęto szereg przedsięwzięć. Jedną z inicjatyw wpisujących się w obchody rocznicowe jest wymiana płyty na grobie Franciszki Majkowskiej, pochowanej na Cmentarzu Śmiechowskim.

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie wspólnie ze Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim oddział Wejherowo dokonały wymiany zniszczonej płyty nagrobnej. Inicjatywę życzliwie wsparł również ks. Prałat Tadeusz Reszka, administrator Cmentarza Śmiechowskiego.

23 sierpnia br. nastąpił uroczysty odbiór odrestaurowanego nagrobka, w czym udział wzięły delegacje partnerów w realizacji przedsięwzięcia, czyli Zrzeszenia Kaszubsko- Pomorskiego o. Wejherowo i Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie a także przedstawiciel firmy wykonującej prace kamieniarskie.