Sierpień 23, 2017 Category : Komunikaty
Zdjęcie do newsa Muzeum gościnnie w Gdyni. Labuda i Majkowska

Muzeum gościnnie w Gdyni. Labuda i Majkowska

Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie przygotowało wspólnie z Muzeum Kaszubskim w Kartuzach wystawę rollap-ową pt. „Franciszka Majkowska (1882-1967) – regionalistka, hafciarka, inicjatorka muzealnictwa na Kaszubach”, której otwarcie odbyło się 23.08. b.r., w siedzibie Kaszubskiego Forum Kultury w Gdyni. Wernisaż stał się okazją do zaprezentowania przybyłym gościom nowych inicjatyw i inwestycji, które prowadzi wejherowskie Muzeum. Dyrektor Tomasz Fopke zapoznał uczestników spotkania z wizualizacją będącej aktualnie w budowie Książnicy prof. Gerarda Labudy. Podczas spotkania był także emitowany film dokumentalny o prof. Labudzie, zrealizowany pod koniec życia naukowca.

Postać Franciszki Majkowskiej twórczyni wejherowskiej szkoły haftu przybliżyły autorki wystawy dyrektor Muzeum w Kartuzach Barbara Kąkol oraz Benita Grzenkowicz-Ropela z Muzeum w Wejherowie.