Maj 16, 2018 Category : Komunikaty

wystawy "Kaszëbsczé kòmiksë"!

19 maja (sobota) w godz. 19-24,

siedziba Muzeum przy ul. Zamkowej 2a

Zapewniamy dużo obrazków – mało tekstu... Zdziwienie i zaskoczenie mnogością komiksów w języku kaszubskim a także sporą ilością wątków kaszubskich w komiksach polskich… Miłośnikom bliskiego kontaktu z eksponatem gwarantujemy dotykanie, przeglądanie, kartkowanie…

Wystawa czynna od 14 maja do 15 czerwca 2018 r. Punkt kulminacyjny – 19 maja (sobota) – podczas KosMuz czyli Kosmicznej Nocy Muzeum, kiedy to będzie okazja do: – rozmów z twórcami komiksów; – wzięcia udziału w komiksowych warsztatach, prowadzonych przez Tomasza Meringa; – "pstryknięcia" kosmicznej fotografii… Zapraszamy w godz. 19.00-24.00!

Prezentowane komiksy oraz eksponaty z nimi związane pochodzą ze zbiorów: Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie, Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy, oraz Piotra Lessnaua, Tomasza Meringa, Ryszarda Hinca, Jana Plata Przechlewskiego, Piotra Pieniążk, Romana Drzeżdżona, Witolda Bobrowskiego, Franciszka Kwidzińskiego.

Kurator wystawy Roman Drzeżdżon

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!