Sierpień 08, 2017 Category : Komunikaty

Kolejna publikacja z logo Muzeum...

Nakładem wydawnictwa BiT (Beata Żmuda- Trzebiatowska) oraz Muzeum ukazała się książka ,,Z goryczą pod wiatr 1939-1954’’ autorstwa Wacława Dobosza- Tempskiego. Stanowi ona osobiste wspomnienia autora z lat młodości, spędzonej na Kaszubach i w powojennym Gdańsku. Ilustracje stanowią zdjęcia z rodzinnego archiwum autora.

Jest to dziewiąta pozycja, która ukazała się z logo Muzeum w bieżącym roku. Dotychczas ukazały się:

1. „Méster Jan (1907-1989) Praca monograficzna o Janie Trepczyku” pod redakcją Witosławy Frankowskiej;
  2. „Jan Trepczyk. Pieśni kaszubskie na 2, 3 i 4 głosy a cappella” w opracowaniu Zbigniewa Szablewskiego;
  3. płyta CD „Kamiszczi. Kaszubskie wiersze na jazz-folkowo” Pawła Ruszkowskiego, wydana wraz z PROMUZZ Paweł Ruszkowski
  4. płyta CD ,,Tak to je’’ zespołu Fucus
  5. ,,Noc Muzeum z Brodą’’- broszura
  6. Krzysztof Sapieha ,,Zebra, kobra i inne zwierzaki’’, wydana z Biblioteką i Centrum Kultury Gminy Wejherowo;
  7. Edmund Szymikowski ,,Autorska teka haftu kaszubskiego’’, wydana z gdyńskim „Regionem”.
  8. ,,Pro memoria Ryszard Stryjec (1932-1997), wydana z Instytutem Kaszubskim